Değirmendere

Değirmendereli minikler büyük alkış topladı

Değirmendere Cengiz Topel İlkokulu Anasınıfı Minikleri, 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde düzenledikleri etkinlikle büyük takdir topladı.


Dünyayı diğer canlılarla da paylaştığımızı anlatmak, onların yaşam hakkına saygı göstermek, müdahale etmeme konusunda farkındalık kazandırmak için etkinlik düzenleyen Değirmendere Cengiz Topel İlkokulu Anasınıfı minikleri takdir topladı. Anasınıfı öğretmenleri Arzu Alacatlı önderliğinde, giydikleri hayvan kostümleri, hazırladıkları pankartlar ve, hayvan sevgisi içeren müziklerle Değirmendere sahilinde yürüyen minikler ” Hayvanları koruyalım, sevgimizi paylaşalım ” mesajları verdiler.

Değirmendere Çınarlık meydanında yapılan törende Gölcük Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Gülçin Taşkın’ın, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını dinleyen minik öğrenciler; öğretmenleri ve aileleriyle birlikte Dünya Veteriner Kliniğini de ziyaret ettiler. Sokak hayvanları için evlerinde hazırlıkladıkları birbirinden güzel mama stantlarını belirledikleri yerlere yerleştiren öğrenciler, seslerini heyecanlı ve eğlenceli bir şekilde duyurdular.

Değirmendere halkına teşekkür etti
Değirmendere Cengiz Topel İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Arzu Alacatlı yaptığı açıklamada Evrende insanlardan başka canlılar olduğunu anlamak, onların yaşam hakkına saygı duymak gerektiğini belirterek, Hayvanları Koruma Gününü Kutladı. Alacatlı, düzenlediği etkinliğe katılan öğrenci ve velilerine, ilgilerinden dolayı Değirmendere halkına teşekkür etti. Etkinlikte Değirmendere’nin duyarlı bir esnafı bütün çocuklara dondurma ikramında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu