Değirmendere

Değirmendere’ye plaj yakışmaz mı?

Değirmendere’de, sahilin bazı bölümlerinde kumluk alanlar bulunuyor. Belde halkının büyük çoğunluğu, uygun noktalardan birine bir plaj yapılmasını istiyor.

Yoğun bir nüfusa sahip olan Değirmendere’de, vatandaşların uzun bir zamandan bu yana plaj yapılması yönünde bir isteği bulunuyor. Geride bıraktığımız dönemlerde Halıdere , Ulaşlı ve Ereğli’de halk plajları yapılarak bu noktalarda vatandaşlara rahatça denize girme imkanı sağlanmıştı. Yine Karamürsel’de yapılan halk plajı, gerek Karamürsel gerekse de ilimiz halkının büyük bir ilgisini çekmekte. Belde sakinleri, Değirmendere’de uygun bir noktada yapılacak halk plajının beldeye oldukça büyük bir hareketlilik getireceğini sıkça dillendiriyor.Resimde görüldüğü üzere vatandaşlar plaj olmamasına rağmen serinlemek için kumluk alanlardaki kıyıları değerlendirilmesini istiyor.

BOŞ ALANLAR BULUNMAKTA

Değirmendere’de plajın yapılmasını uzun bir zamandan bu yana bekleyen vatandaşlar, “Değirmendere, bulunduğu konum itibariyle ciddi anlamda güzel bir sahil şeridine sahip. Özellikle Kuruçeşme sahilinde büyük boş alanlar bulunmakta. Ayrıca yeni yapılan tekne barınağı ile birlikte sahilde vapur iskelesi yanında bulunan sandallar ve yalı mahallesinde bulunan sandallar ve çekek yerleri kalkınca boş alan oluşacaktır Değirmendere halkı olarak beldeye uzun bir zamandan bu yana plaj yapılmasını bekliyoruz fakat herhangi bir adım, bu zamana kadar atılmadı.” Denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu