Blog

Eriklitepe tabiat parkına nasıl gidilir?

Gölcük ilçesinde Samanlı Dağları´nda, kayın ağaçları içerisindeki bulunan doğal yaşam alanı, “Erikli Tabiat Parkı” Kış aylarına girdiğimiz bugünlerde bir başka güzel. Hayatınızda çokta görme fırsatını bulamayacağınız bir dinlence yeri olan Eriklitepe Tabiat Parkı´nda, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Şehir ve iş hayatının yorucu atmosferinden tamamen kurtulup, ailenizle mutlu zaman geçirmenize olanak sağlayacak olan Gölcük Eriklitepe Tabiat Parkı; doğal yapıya uygun olarak dizayn edilirken, her türlü rahatınız da düşünüldü. Kayın ağaçları yapraklarının kapladığı zeminiyle, doğanın tüm renklerini içerisinde barından Erikli Tabiat Parkı Tesisleri hizmete devam ediyor.

NE GİBİ HİZMETLER VAR?

Günlük ve uzun süreli tatil yapabileceğiniz bungalov tipi evleri içinde barındıran tesiste; restoran, kafe, mangal alanı, mescit, yürüyüş parkurları, oyun ve macera parkı, spor aletleri ve kamp alanı bulunuyor. İki oda, bir salon, banyo ve açık mutfaktan oluşan bungalov tipi evlerde ailenizle birlikte 5 kişi gönül rahatlığıyla kalabilir, mutfak araç gereçleriyle yemeğinizi, isterseniz de mangal keyfi yapabilirsiniz. Restoranında ise özel olarak hazırlanmış, leziz yemeklerden oluşan bir menü ile misafirlerine hizmet vermektedir.

ÇADIRINIZI KURUP KAMP YAPABİLİRSİNİZ

Bunun yanı sıra Erikli Tepe Tabiat Parkı’nı günlük olarak da ziyaret edebilir, aileniz ve sevdiklerinizle piknik yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz çadırınızı kurup, kamp ateşinizi de yakarak gecede konaklayabilirsiniz. Kampınızın sorunsuz geçmesi için tüm ayrıntılar düşünülmüş durumunda.

ERİKLİTEPE’YE NASIL GİDİLİR?

Şehrin keşmekeş ve gürültülü atmosferinden kurtulup, tertemiz havası ve muhteşem doğasıyla sizleri bekleyen Eriklitepe Tabiat Parkına ulaşımda çok kolay. Park; Kocaeli şehir merkezine 30 km, Gölcük merkeze ise yaklaşık olarak 12 km mesafededir. Eriklitepe Tabiat Parkı’na gitmek için Gölcük İhsaniye Mahallesi’ne ulaştığınızda ise sizi muhteşem doğal güzellikler arasında geçecek bir yolculuk bekliyor. Bu yolculuk bittiğinde de biz eminiz ki; hayatınızda çokta görme fırsatını bulamayacağınız bir dinlence yeri olan Eriklitepe Tabiat Parkıyla buluşacak, hayallerinizi süsleyecek bir doğal güzellik ile baş başa kalacaksınız.

Rezervasyon ve Ayrıntılı Bilgi için: 0 538 045 80 00

Eriklitepe Tabiat Parkı, Gölcük ilçesine bağlı İrşadiye mahallesi içerisinden geçerek güneye doğru devam eden yolun İrşadiye’den sonra yaklaşık 6. km.’sinde bulunmaktadır.

Yörede kayın, ardıç, kocayemiş, böğürtlen, laden, çayırotları türü flora bulunmaktadır. Saf kayın meşceresi ile kaplı alanının yaklaşık 5 ha. büyüklüğünde ki kısmı yöre halkı tarafından piknik amaçlı kullanılmaktadır. Yakın yerleşim bölgelerinden doğa mantarı toplamaya gelenler olmaktadır. Kayın (Fagus orientalis) bulunmaktadır. Alt tabakada ise Orman gülü (Rhododendron ponticum), Eğrelti otu (Ceterach Officinarum), kocayemiş (Arubutus unedo) ve çeşitli otsu türler yaygın durumdadır.

Alan içerisinde, 15 adet kır evi, kır lokantası, 2 adet idari bina, sıhhi tesis, çadırlı kamp alanı, yürüyüş yolu, manzara seyir kulesi, büfe, piknik masaları, macera parkı ve 5 adet mahalli ürün satış ünitesi bulunmaktadır.

Kır evleri 4 yataklı olup, 1 günlük konaklama ücreti 250 TL’dir.

ayrıntılı bilgi için..

http://eriklitepe.tabiat.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu