Kocaelispor

Kocaelispor şampiyonluk için kararı bekliyor

​Koronavirüs salgını nedeniyle TFF 3. Lig 2. Grup’ta 14 puan farkla lider olan Kocaelispor’un şampiyonluğu ertelenmişti. TFF’nin 2. Lig ve 3. Ligler ile ilgili kesin kararını salı günü açıklamasının ardından lider Kocaelispor’un şampiyonluğunun resmileşmesi bekleniyor.Büyük Kocaelispor taraftarları heyecanla açıklanacak kararı bekliyor.

KARAR SALI AÇIKLANACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir, 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinin Başkanlarının katıldığı video konferans toplantısında gündem konusu koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen liglerin durumu oldu. Yapılan toplantının ardından 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği ve Kırklarelispor Başkanı Volkan Can, “Tavsiyemiz, 2 ve 3. Lig’de gruplarında lider olan takımlar direkt bir üst lige çıksın. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9. takımlar Play-Off oynasın. Küme düşme kalksın. Hedef en az maç sayısıyla 2 ve 3. Ligi bitirmek” ifadelerini kullandı. Can açıklamasının devamında “Biz, pandemi dolayısıyla 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği olarak ligin geri kalan kısmının devam etmemesi yönünde tavsiye verdik. TFF’nin yayınladığı Sağlık Protokolü’nü 2 ve 3. Lig’de uygulamanın çok zor olduğunu Bakanımıza ve TFF Başkanımıza ilettik. Bilim Kurulu 2 ve 3. Lig ile ilgili kararını salı günü verecek” dedi.

RAPOR BİLİM KURULU’NDA

2. Lig ve 3. Lig Kulüp Başkanlarının katılımıyla gerçekleşen video konferans toplantısında tavsiye edilen sistem en az maç sayısıyla liglerin tamamlanması. Kulüpler ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan iddia gelirlerinin artması yönünde talepte bulundu. Bilim Kurulu’nun vereceği her karara saygı duyacaklarını ifade eden alt liglerin Başkanları salı günü açıklanacak karara göre hareket edeceklerini ortak bir dille belirttiler. Bu açıklamalar Bilim Kurulu tarafından uygun görüldüğü takdirde 14 puan farkla lider olan Kocaelispor şampiyon ilan edilecek ve 2. Lige yükselecek. İkinci sırada bulanan Belediye Derincespor Play-Off oynayacak diğer temsilcilerimiz Gölcükspor ve Darıca GB liglerinde gelecek sezon mücadele edecekler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu