Değirmendere

Saraylı örcünde kültür ve turizm festivali

AÇILIŞ PROGRAMI SARAYLI’DA

Değirmendere Saraylı-Örcün Kültür ve Turizm Festivali 07 Eylül Cumartesi günü Saat 14.00’da açılış programıyla başlayacak. Protokolün ve Kocaeli’nin dört bir köşesinden geniş katılımının beklendiği açılış programından sonra Saat 15.30’da festival yürüyüşü Mehter takımı eşliğinde Saraylı’dan Örcün’e yapılacak.

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER STANTLARDA OLACAK

İki köyde de el emeği göz nuru, doğal köy ürünlerinin yer aldığı stantlar gezilecek ve festival boyunca açık olacak. Örcün’de Çeyiz Sandığı Sergisi açılacak ve Sultan Hatun Konağı’nda çeşitli ikramlar yapılacak. Saraylı’da da Fotoğraf ve Çeyiz Sandığı Sergisi’de katılımcıların beğenisine sunulacak. Ayrıca Saat 17.00’dan 22.30’a kadar kına gecesi eğlencesi düzenlenecek, 23.30’da da heyamola yapılarak bu tarihsel etkinlik festivalde yaşatılmış olacak.

PAZAR GÜNÜ ÇEŞİTLİ YARIŞMALAR YAPILACAK

08 Eylül Pazar günü, Saat 14.30’da Saraylı ve Örcün’de yapılacak, tarihimizde yer tutan eğlenceli yarışmalarla festival devam edecek. Saat 17.00’da bu seferde Örcün Köyünde kına gecesi eğlencesi ve heyamola etkinliği düzenlenecek. Saat 17.00’dan, 23.00’a kadar da canlı müzik eşliğinde eğlenceler Örcün’de devam edecek. Festival boyunca Örcün, Saraylı arasında isteyenler atla gezinti yapabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu