Kocaeli

Ulaşlı ve Halıdere’ye Kobis kuruldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanlığı tarafından Kocaeli Bisikletli Ulaşım Sistemi: KOBİS Ulaşlı ve Halıdereye bugün kuruldu.


Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada: Hemşehrilerimizden gelen talep üzerine Ulaşlı ve Halıdereye Kocaeli Bisikletli Ulaşım Sistemi – KOBİS bugün kuruldu. Çalışmalar bir iki gün içinde tamamlanmış olacak. Hayırlı olsun. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın başta olmak üzere UKOME Şube Müdürü Sayın Ahmet Çelebiye ve emeği geçenlere teşekkür ederim dedi.

BİSİKLETLER NASIL KİRALANIYOR

KOBİS sistemi üye kartı Kentkart ve kredi kartı olmak üzere 3 farklı şekilde hizmet veriyor. Akıllı bisiklet sistemini Kentkart ile kullanmak isteyen bisiklet severler kiralama kioskundan bisiklet kirala butonunu tıklayarak kiosk üzerindeki adımları tamamlaması sonrasında sistemin verdiği 4 haneli şifreyi kullanarak bisiklet kiralayabiliyor. Gölcük Belediyesi Hizmet Binası Giriş Katında bulunan Seyahat Kartları Bürosuna başvuran bisiklet severler üyelik sözleşmesini imzaladıktan sonra aldıkları üye kartları ile istedikleri her istasyondaki park ünitesinden bisiklet kiralayabiliyorlar. Bisikletlerin saatine kiralama ücreti olarak 1.5 TL ödeniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu