Kültür ve sanat

23. Uçan süpürge festivali Online başlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle bir araya gelemeyen sinemacı kadınlar ilk defa online olarak bir araya gelecek. Festival yarın 20.30’da ucansupurge.org.tr adresinden ve vakfın sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

7 – 14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan 23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali yarın başlıyor. Açılış töreni 7 Mayıs Perşembe saat 20:30’da ucansupurge.org.tr adresinde canlı yayınla gerçekleştirilecek.

FESTİVALİN AÇILIŞINI TÜRKAN ŞORAY YAPACAK

Türkiye’nin ilk online kadın filmleri festivali açılışını, festivalin Onursal Başkanı Türkan Şoray yapacak. Sunuculuğunu Oyuncu Yetkin Dikinciler ve Ece Dizdar’ın yapacağı online festivalin açılışında Nükhet Duru ve Feryal Öney şarkılarıyla açılışa renk katacak.

1301 filmin arasından seçilen ve son bir yıl içinde çekilen filmleri seyirciyle buluşturan 23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin canlı yayınlanacak açılış töreni, Uçan Süpürge Vakfı’nın resmi internet sitesi ucansupurge.org.tr’den, Uçan Süpürge Vakfı’nın YouTube kanalı ile Facebook ve Twitter hesaplarından aynı anda yayınlanacak.

“EVDE KALDIK” TEMASIYLA YAPILACAK

23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bülteninde şu bilgilere yer verildi:

“Evde Kaldık” temasıyla pandemi döneminde evde kalan kadınların emeğini görünür kılmayı amaçlayan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri festivali aynı zamanda kadınlar üzerinden üretilen toplumsal öğretilerin ve dayatımların da sanatın gücüyle altını çiziyor.

23 yıldır birçok ilke imza atan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde bu yıl da Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu (FiPRESCİ) tarihinde ilk kez online film jüriliği yapıyor.

FESTİVAL SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN CANLI YAYINLANACAK

Kadın dayanışmasının gücünü yansıtan ve geçen 22 yılda bu dayanışmayı görünür kılan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 23. yılında da dönemin tüm zorluklarına rağmen online olarak evinize geliyor. Sınırsız, biletsiz festival sadece Ankara’da değil tüm Türkiye’de izleniyor.

Sinema severler festival filmleri ve tüm etkinliklerle ilgili ayrıntıları Uçan Süpürge Vakfı sosyal medyalarından takip etmeye başlayabilir. Filmler ve seanslarla ilgili bilgilendirme ve hatırlatma iletileri paylaşılmaya başlandı. Festival programında festival filmlerinin yanında, film önü ve sonrası söyleşiler de göz doldurmaktadır.

Festival filmleri ve tüm etkinliklerle ilgili ayrıntılar, Uçan Süpürge Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Film öncesi ve sonrası söyleşiler de Uçan Süpürge Vakfının internet sitesi “ucansupurge.org.tr“den, YouTube kanalından, Facebook ve Twitter hesaplarından izlenebilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu