Kocaeli

Başiskele’de araç akaryakıt istasyonuna daldı

Kaza, D-130 Karayolu’nun Başiskele Seymen Mahallesi geçişinde yaşandı. Gölcük istikametine giden 06 BD 644 plakalı otomobil, adı öğrenilemeyen sürücünün kontrolünden çıktı. Otomobil, yol kenarındaki akaryakıt istasyonuna girdi. Pompaların arasından geçen otomobil, yaklaşık 1.5 ton ağırlığındaki yakıt katkısı tankına çarpıp, durdu.

Kazada, istasyonda çalışan Coşkun Çeşmelioğlu ile sürücü yaralanadı. Yaralılar, ihbar üzerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırdı. Sürücünün kazanın ardından, korkuyla otomobilinden inip, yola kaçtığı öğrenildi.

Kaza nedeniyle akaryakıt istasyonu yaklaşık 2 saat kapalı kaldı.

‘YARALI ARKADAŞIN DURUMU İYİ’

Akaryakıt istasyonu yetkilisi İbrahim Aksoy, “Olayın nasıl olduğunu biz de anlamadık. Karşıdan araç gelip, pompaya girdi. Şurada yakıt katkısı tankı vardı. Oraya vurdu. Biz de bir şey anlamadık. Ne olduğunu göremedik. Daha sonra kamera kayıtlarından izledik. Pompacımız yaralandı. Hastaneye kaldırıldı. Çok şükür hayati tehlikesi yok. Yollarda çok gereksiz sürat yapılıyor. Normalde bu yolun hız sınırı 70, ama kamerayı izlediğimizde en az 140-150 kilometre hız var gibi geldi bana. Yetkililerin burada önlemleri daha çok arttırmalarını, herkesin kurallara uymasını istiyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu