Gündem

Dar Gelirli Ailelere Bin Lira Devlet Yardımı E Devlet Üzerinden Kalıcı Hale Gelecek!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk pandemi yardımı süreç devam ediyor açıklamasında bulunarak bugüne kadar yapılan toplam yardım tutarı ve 4. faz başvurusu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 1000 TL yardım başvuru süreci hakkında bilgi veren Bakan Selçuk korana virüs dönemi boyunca yapılan toplam yardım tutarı yanı sıra büyük bir müjde verdi. 1000 TL pandemi yardımı kalıcı hale gelecek!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalarda bulundu.

DEVLET KORANA VİRÜS DÖNEMİNDE DAR GELİRLİ AİLELERE YANDEMİ DESTEĞİ İLE 20 MİLYAR LİRALIK PARA YARDIMINDA BULUNDU!

Korana virüs salgını nedeni ile devlet tarafından başlatılan bin liralık pandemi yardımı ödemesi için süreç devam ediyor.

Konu hakkında açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 3 faz halinde yapılan ödemeler ile devletin ihtiyaç sahibi ailelere büyük bir hızla ulaştığını ve 1. faz yardımda 2.1 milyon aileye, 2. faz yardımda 2.3 milyon haneye, 3. faz ödemelerinde ise 1 milyon 680 bin haneye ulaştıklarını belirterek “Tüm paketi göz önüne aldığımız zaman yaklaşık 20,5 milyar liralık bir nakdi destekten bahsediyoruz bu süreçte.” diyerek devletin yapmış olduğu ödeme tutarını açıkladı.

1000 TL PANDEMİ YARDIMI 4. FAZ BAŞVURU DÖNEMİ OLACAK MI?

Süreç hakkında bilgi veren Bakan Selçuk “Üç fazda 6 milyon haneyi geçti. Dolayısıyla 6 milyar lirayı geçmiş durumdayız. Tabii ki 3. fazdan daha farklı bir faz düşünmüyoruz. Çünkü 3. faz zaten şu anda herkesin başvurabildiği, e-devlet üzerinden açık olan ve bizim de devamlı baktığımız bir süreç oldu.

Şöyle düşünüyoruz, bizim için de katkısı olduğu için pandemi sürecini de atlattıktan sonra bazı programlarımızı da entegre edip e-devlette kalıcı hale getirmek istiyoruz” diyerek başvuruların kalıcı hale geleceğini dile getirdi.

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklama ile sosyal yardım başvurusu e-devlet üzerinden sürekli olarak yapılabilecek. İhtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere devlet bin liralık pandemi yardımı parası ödeyecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu