Değirmendere

Değirmendere cumartesi pazarında bu haftada yoğunluk vardı

Değirmendere Pazarı’nda bu hafta da ilgi yoğundu


Değirmendere’nin en büyük semt pazarı olan Cumartesi pazarı pandemi nedeniyle uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle Cuma günleri kuruluyordu. Sokağa çıkma yasağının Cumartesi günü kaldırılmasının ardından kendi gününde kurulmaya devam eden Değirmendere Pazarında bu hafta da fiyatlar uygun ilgi ise oldukça yoğundu.

Rengarenk meyveler tezgahları süsledi

Yaz aylarını yaşadığımız şu günler Değirmendere Pazarı’nda bu hafta ilgi oldukça yoğundu. Rengarenk meyvelerin süslediği tezgahlarda Değirmendereli vatandaşlar taze meyve ve sebze almanın mutluluğunu yaşadı. Pazar esnafı ise gördükleri ilgiden ve satışlardan oldukça memnun olduklarını ifade ederken fiyatların önümüzdeki haftalarda daha düşmesini bekledikleri ifade ettiler.

Değirmendere pazarında sebze meyve fiyatları

Domates 2.5- 6 lira , salatalık 3-5 lira, biber 7-8 lira, patlıcan 3-5 lira, kabak 3-5 lira, patates 2-3,5 lira soğan 2-3 lira, kiraz 13-15 lira, kayısı 10-13 lira, taze fasulye 5-10 lira, maydanoz 1 lira, nane 1,5 lira, roka 1,5 lira, semiz otu 2-3 lira, taze soğan 2 lira, dereotu 1 lira, nane 1,5 lira, havuç 5 lira, dolmalık biber 7 lira, biber 5 lira, köy biberi 6 lira, kıl biber 8 lira, süt mısır 5 tane 10 lira, kaypa biber 7 lira, kavun tane 10-15 lira, karpuz kilo 2- tane 10-15 lira, yerli muz 12 lira

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu