Değirmendere

Değirmendere pazar esnafı katlı otoparka geçmek istemiyor

Pazarcılar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Değirmendere Başkomutan Caddesi üzerinde yapımına başlanan katlı otopark ve kapalı pazar yerinin uygun olmadığını iddia ediyorlar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Değirmendere Başkomutan Caddesi üzerinde yapımına başlanan ve kısa sürede tamamlanan Katlı Otopark ve Kapalı Pazar Alanı’nın kendilerine uygun olmadığını ifade eden Değirmendere Cumartesi Pazarı esnafı, binayı kullanmak istemediklerini dile getirdiler.

Giyim ve tuhafiye kısmı istemiyor

Giyim ve tuhafiye kısmındaki esnaflarda kapalı pazar alanını istemiyor. Giyim ve tuhafiye kısmındaki esnaflar  yaptıkları açıklamada, “Biz bütün esnaflar olarak kapalı pazar alanını istemiyoruz. Zaten bize gösterilen projeyi yapmadılar. Kendi kafalarına göre yaptılar. Binaya arabalarımız girmiyor. Girse bile geri çıkamayacak. Birde tezgahlarımız ölçülerine göre ciddi anlamda düşecek. Buda bizim için çok sıkıntı olacak. Bizim istemediğimiz gibi vatandaşlarda istemiyor. Bina çok basık olduğu için konuşmalar yankı yapacak ve kimse kimsenin dediğini anlamayacak. Bu bina bize uygun yapılmadı. Birde buranın halkı hep emekli ve yaşlı kesim, pazara geldiği zaman alt katlardan sebzesini meyvesini alacak ve gidecek, üst kattaki tuhafiye ve giyimciler ölüp gidecek. Bize uygun ve güzel bir bina yapılmış olsaydı biz seve seve o alana geçerdik, itirazımız olmazdı. Fakat bu bina pazar alanı olarak değil bildiğiniz otopark olarak yapıldı. Bu nedenle biz o binaya geçmek istemiyoruz” dediler.

O bina otopark olarak kullanılsın

Pazarcı esnafları “Kapalı pazar alanı olarak yapılan binayı biz pazarcılar olarak istemiyoruz.Biz semt pazarı olarak yine burada devam etmek istiyoruz. Kapalı pazar yeri bize hiç uygun olmadı. Birde oraya geçmemiz ile metrajımız ciddi anlamda düşecek. Bu nedenle biz böyle iyiyiz. O binayı kapalı otopark olarak kullanılması daha iyi olacak” dedi.

Bina olarak bize uygun değil

Pazarcılar “Güzel ve bize uygun bir kapalı pazar alanı yapılsaydı belki geçmek isterdik ama bu bina otopark olarak yapıldı ve bize hiç uygun değil. Konum olarak çok güzel bir yerde ama bina olarak hiç bize uygun değil. Binaya büyük araçlar giremeyecek, bu sefer mallarımızı tezgaha çıkarmak için zorlanacağız. Eğer bize uygun bir bina yapılırsa tabii geçmek isteriz. Soğuktan, yağmurdan, çamurdan kurtulmuş oluruz ama bu bina bize uygun değil” dedi.

Kış ayında sıkıntı yaşıyoruz ama satış yapıyoruz

Pazarcılar “Biz Pazarcılar olarak o binanın kapalı pazar alanı olmasını istemiyoruz. Bina hiç bize uygun yapılmadı. O binaya geçtiğimiz zaman hem tezgah alanlarımız küçülecek hem de müşteri sayımız da azalma olacak. Evet kış aylarında biraz sıkıntı yaşıyoruz ama en azından satış yapabiliyoruz. O binaya geçtiğimiz zaman satışlarımızda ciddi düşüş olacak. Bu nedenle biz böyle iyiyiz, bize dokunmasınlar” dedi.

Otopark olarak kullanılsın

Pazarcılar “Kapalı pazar alanı olarak yapılan bina çok basık oldu. İki kişi konuştuğu zaman üçüncü kişinin konuştuğunu anlamıyorsun. Zaten binada pazar alanı olarak değil otopark olarak yapıldı, öyle de kullanılmaya devam edilsin. Tabi kışın biraz sıkıntı yaşıyoruz ama o binaya girdiğimiz zaman hem alanlarımız daralacak hem de müşteri sayımız düşecek. Bu nedenle biz bu soğuğu çekmeye razıyız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu