Değirmendere

Değirmendere sahilinde fırtınadan dolayı ev ve işyerlerini su bastı

Değirmendere Sahili’nde deniz seviyesinin yükselmesi nedeniyle sahil sular altında kalırken, sahil kenarındaki iş yerlerini su bastı.


Cumartesi akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan Kuvvetli sağanak yağış ve Fırtına Değirmendere Sahili’ni olumsuz etkiledi. Değirmendere sahil kesiminde lodos nedeniyle yükselen deniz seviyesi ve dev dalgalarla birlikte deniz karaya taştı. Denizin taşmasıyla birlikte Değirmendere Sahil kenarında bulunan ev ve işyerlerini su bastı.

Yaşanan kuvvetli sağanak ve Fırtınanın etkisiyle Değirmendere Vapur İskelesi sular altında kalırken, iskelenin yanında Gölcük Belediyesi tarafından yapılan “Değirmendere” panosu yerinden sökülerek sürüklendi. Denizin taşmasıyla iş yerlerinde oluşan su baskınları için vatandaşların ihbarı üzerine olay yerlerine giden itfaiye ve belediye ekipleri, su baskınlarına müdahalelerde bulunuyor.

Fırtına nedeniyle işyerlerinde meydana gelen su baskınlarında 50 santimetrenin altında olan su baskınlarına İtfaiye’nin müdahale etmemesi nedeniyle esnaflar kendi çabalarıyla iş yerlerindeki suları boşaltmaya çalışıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu