Değirmendere

Değirmendere Yalı Evleri

Bu yazımızda sizlere yakın zamanda yenilenen Değirmendere Yalı Evleri imkanları hakkında bilgiler vereceğiz.

Değirmendere’nin en prestijli mahallelerinden biri olan yalı mahallesi üzerinde bulunan Değirmendere Yalı Evleri, Değirmendere Yalı Evlerine Nasıl Gidilir, Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı, Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı Fiyatları gibi sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.
Kocaeli Gölcük Belediyesi’nin turizm alanında çok önemli projelerinden birisi olan Değirmendere Yalı Mahallesindeki 165-166 parseller üzerinde bulunan eski Yalı Mahallesi Tarihi Evleri‘nin aslına uygun biçimde yenilenerek Değirmendere halkının kullanımına sunulmasını kapsayan projedir.

Değirmendere Yalı Evleri Onarımı Projesi kapsamında eski Yalı Evleri yenilenmiş ve içerisinde sanatsal faaliyetlerin, otel, kütüphane ve restoranların bulunduğu muhteşem bir tesis başta Değirmendere sakinleri olmak üzere, tüm Kocaeli’mizin hizmetine sunulmuştur.

Değirmendere Yalı Evleri Kahvaltısı
Deniz kenarında tarihi bir mekanda kahvaltı yapmak için siz de Değirmendere Yalı Evlerini tercih edebilirsiniz.
Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı
Bu yazımızda da Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı imkanları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Değirmendere denildiğinde zaten akla ilk olarak yaz kış canlı olan Değirmendere Sahili ve sahil boyunca uzanan çay bahçeleri, kafeleri gelir.

Değirmendere Yalı Evlerinde serpme kahvaltı ve tabak halinde kahvaltı alabilir, tarihi doku içerisinde sevdiklerinizle birlikte keyifli kahvaltılar yapabilirsiniz. Yalı evlerini ziyaret edebilir, kafe-restoran bölümünde kahvaltınızı yapabilir, çayınızı kahvenizi yudumlayarak bulunduğunuz an’a değer katabilirsiniz.

Değirmendere Yalı Evleri geçirdiği yenileme çalışmaları sonrası gerçekten Değirmendere adına muhteşem güzel bir esere dönüştürüldü. İçinde binlerce kitabın bulunduğu kütüphanesi, sosyal donatıları, seramik müzesi, oteli vb. alanlarıyla kesinlikle güzel bir mekan.

Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı Fiyatları
Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı yapmak isterseniz fiyatlandırma konusunda iki seçeneğiniz var.
Tesis bünyesinde Serpme Kahvaltı kişi başı ücret,
Tabak Kahvaltı kişi Başı olarak ücretlendirilmektedir.

Değirmendere Yalı Evleri Rezervasyon
Değirmendere Yalı Evleri özellikle hafta sonları oldukça yoğun olmaktadır. Siz de sevdiklerinizle güzel bir kahvaltı yapmak ve mekana gittiğinizde yer sorunu yaşamamak adına önceden rezervasyon yaparak yerinizi ayırtabilirsiniz.

Değirmendere Yalı Evleri Nerede
Değirmendere Yalı Evleri Kocaeli, Gölcük ilçesi Değirmendere sahilinde bulunmakta ve tesis bünyesinde, restoran, sanat çalışmaları, kütüphane, resmi daireler ve konaklama imkanları bulunmaktadır. Tesis oldukça merkezi bir konumda olup, kolayca ulaşılabilir bir konumdadır.

Değirmendere Yalı Evlerine Nasıl Gidilir?
Özel Araç İle Ulaşım:
Değirmendere Yalı Evlerine kendi özel aracınızla gelebileciğiniz gibi toplu ulaşım araçları ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi özel aracınızla gelmek isterseniz; İzmit-Değirmendere Yalı Evleri Mahallesi yaklaşık 22 km. olup, trafik durumuna bağlı olarak yaklaşık 30 dk. kadar sürmektedir. Bölgede çok fazla park sorunu ( Yaz aylarında ara sokak olduğundan dolayı yer bulma sıkıntısı doğabilir. ) olmadığından aracınızla gelebilirsiniz.

Toplu Taşıma İle Ulaşım:

İzmit’ten Değirmendere’ye toplu ulaşım araçları ile gelmek için;

721 Nolu İzmit-Değirmendere (Eski Yol, Sahil Yolundan) Özel Halk Otobüsünü kullanabilirsiniz.
722 Nolu İzmit-Değirmendere (Yeni Yol) Özel Halk Otobüsünü kullanabilirsiniz.
Yalova ve Karamürsel istikametinden gelmek için yine Karamürsel-İzmit halk otobüslerini kullanabilirsiniz.

Deniz Yolu ile Ulaşım:

Değirmendere Sahilinde Vapur ve Yolcu motorlarının kalktığı bir iskele de bulunmakta, dilerseniz deniz yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele ile Değirmendere Yalı Evleri Tesisleri arası yaklaşık 250 mt. mesafededir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu