Değirmendere

Değirmendere’de çıkan yangında ahır küle döndü

Yukarı Değirmendere Mahallesi Orman Yolu Caddesi üzerinde bulunan ahırda meydana gelen yangında ahır küle döndü.


Ö.S.’ye ait ahırda henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Yükselen alevlerin çatıda bulunan samanlara sirayet etmesiyle yangın büyüdü. O esnada ahırın, ikametgah olarak kullanılan bölümünde yer alan Ö.S, iki çocuğu ve eşi can havliyle kendini dışarı attı. Süt satmak için başka yerde bulunan Ö.S.’nin annesi Ayşe S. olayı öğrenir öğrenmez apar topar adrese geldi.

112 Acil Çağrı Merkezine haber verilmesiyle bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, bir yandan da ahır içinde mahsur kalan dana, inek ve buzağıyı kurtarmak için adeta zamana karşı yarış verdi. İnek ve buzağı yangından kurtarılırken, dana ise ahırın yanında bulunan tandır kuyusuna düştü. İtfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına almasının ardından büyükbaş hayvanı düştüğü yerden çıkarmak için kepçe getirildi.

Kepçe yardımıyla kuyu genişletildikten sonra halat vasıtasıyla dana düştüğü yerden çıkarıldı. Öte yandan ahırda bulun tüpün patlamaması ise faciayı önledi. Yangında kimse yara almazken olayla ilgili inceleme başlatıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu