Değirmendere

Değirmendere’de geleneksel el sanatları festivali başlıyor

Değirmendere yaz kültür sanat etkinlikleri kapsamında, 11-12-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda düzenlenecek “El Sanatları Festivali” için stant açma başvuruları başlıyor.

Yaz kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, 11-12-13 Ağustos 2023 tarihlerinde “Es Sanatları Festivali” Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda düzenlenecek. Kültür ve sanat paylaşımı adına önemli bir buluşma olacak olan festival ile birlikte; Çınarlık Meydanı’nda sanat dolu üç gün yaşanacak. Festivale katılan ziyaretçiler, düzenlenecek atölyeler ile geleneksel el sanatları hakkında bilgiler edinebilecek.

Geleneksel el sanatlarının usta isimleri Değirmendere’de bir araya gelecek. Festival kapsamında, Çınarlık Meydanı’nda stantların açılmasının yanı sıra, teknik paylaşım atölyeleri kurulacak. Tiyatro gösterilerinin gerçekleşeceği festivalde, müzik dinletilerini de yer alacak.

Kültür ve sanat paylaşımı adına önemli bir buluşma olacak olan festival; Geleneksel el sanatları stantlarının yanı sıra, teknik paylaşım atölyeleri, tiyatro gösterileri ve müzik dinletileri ile Değirmendere’de sanat dolu iki gün yaşanacak.

Festivalde stant açarak katılmak isteyen el sanatçıları ve ayrıntılı bilgi almak isteyenler, 0534 725 19 73 numaralı telefonu arayabilecek. Başvurular ise festival@golcuk.bel.tr mail adresine yapabilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu