Değirmendere

Değirmendere’de parklar temizleniyor ve ağaçlar budandı

Değirmendere Sahil ve Çınarlık meydanı Parkında ağaç budaması ve temizlik çalışması yapıldı.

Değirmendere Sahil Parkları ve Çınarlık meydanı Parkı düzenli olarak bakımdan geçiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekiplerince yapılan çalışmalarda parklardaki palmiyeler ile ibreli ve çalı formundaki bitkilerin budamaları yapıldı. Genel kapsamlı temizliğin de yapıldığı parklardaki çalışmalar ile yeşil alanların ve ağaçların uzun ömürlü ve bakımlı olması sağlanıyor


SAHİLDE TEMİZLİK
Yaz mevsiminin gelmesi ile artan sıcaklıklardan vatandaşlar özellikle hafta sonları sahil parklarına ve mesire alanlarına ilgi gösteriyor. Vatandaşların hem bakımlı hem de temiz bir çevrede dinlenebilmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri Değirmendere Sahil Parkı Ve Çınarlık meydanı Parkındaki yeşil alanlarda tırpan kesimi ve temizlik çalışması gerçekleştirdi.

BUDAMA YAPILDI
Bu kapsamda Değirmendere Sahil Parkı ve Çınarlık meydanı Parkında budama çalışmaları yaptı. Çalışmalar doğrultusunda park alanında bulunan ağaçların form budaması yapıldı. Budamalar ibreli ağaçlarda ve çalı grubunda gerçekleştirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu