Değirmendere

Değirmendere’li Işıl Ezgi’nin Koronavirüs ile mücadelesi

Değirmendere Belediyesi ve Bekirpaşa Belediyesi Eğitim ve Sosyal İşler Eski Müdürü Vacit Çelik, Hindistan’da koronavirüsle mücadele eden ve yeni doğum yapan kızı Işıl için büyükelçilikten yardım istedi


2 yıl önce Hindistan Pune Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak işe başlayan Işıl, geçtiğimiz yıl Hindistan’ın Yeni Mombai kentinde Hind Tesaj Matur ile evlenmişti. Pandemi sürecinde zorlu bir hamilelik geçiren Işıl, koronavirüse yakalandı. Bu süreçte Türkiye’ye de gelemeyen Işıl’ın ailesi büyükelçilikten yardım istiyor.

Sezeryan’la doğum yaptı
Kızının 17 gün zorlu bir tedavi geçirdiğini belirten Vacit Çelik, “Geçtiğimiz aylarda Klaros Yayınevi tarafından Esha Matur adı ile ‘Uğurun mantığı’ isimli anı-şiir kitabı yayınlanan Işıl, 22 Ağustos Cumartesi günü doğum için aldıkları randevu öncesi gittikleri hastanede yapılan test sonucu pozitif çıkınca 19 Ağustos günü hastaneye yattı. Işıl, rahatsızlığının 17. gününde 5 Eylül Cumartesi günü sezeryan ile doğum yapmak zorunda kaldı. Pandemi nedeniyle Hindistan hükümeti vize vermediği için dünyanın bir ucunda dokuz aylık hamile olarak Covid-19 virüsü ile mücadele ederken bizler de kabus gibi günler yaşadık.

Eşime vize konusunda yardımcı olunsun
Kızımız, 5 Eylül Cumartesi günü yaklaşık 2 saatlik bir operasyon sonucunda 3.5 kg ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi. Ben ve eşim Esma, bir yandan biricik ve tek çocuğumuz Işıl Ezgi Esha’nın koronavirüs ile mücadele ediyor olmasının sıkıntısını yaşarken bir yandan da dede ve nine olmanın heyecanı içindeydik. 1 milyar 300 milyon nüfuslu ve Covid-19 vakası sıralamasında dünyada üçüncü sırada yer alan Hindistan’ın Yeni Mombai kentinde kızımızın yakalandığı virüs ile mücadelede yapabileceğimiz hiçbir şey yoktu. Doğumunun ikinci gününde bebeğini kucağına alan ve halen hastanede Covid-19 tedavisi süren kızım ile büyükelçiliğin iletişime geçmesini rica ediyorum. Özellikle annesi Esma’nın yanında olabilmesi için ve vize hakkının tanınması konusunda yardımcı olunmasını istiyorum”dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu