Kocaeli

Gölcük TOKİ Projesi için Teslim Duyurusu Yayımlandı

TOKİ Başkanlığı 541 konutluk Kocaeli Gölcük proje için konut teslim duyurusu yayımladı. TOKİ tarafından yayımlanan duyuru metninde hak sahiplerinin KDV ödemeleri ve teslim tarihlerine dair bilgiler verildi.
Gölcük’te yapımı devam eden TOKİ projesinde hak sahibi olan vatandaşlar için bir duyuru yayımladı.

Kurumun sosyal medya hesapları ile web sayfasında yayımlanan duyuruda, bundan sonraki aşama için yapılacak işlemler ve konut teslimine dair yapılması gerekenler açıklandı.

TOKİ BAŞKANLIĞI’NDAN KONUT TESLİM DUYURUSU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yapmış olduğu bilgilendirme açıklamasında, “Kocaeli Gölcük Sivritepe 541 Konut Projesinde yer alan toplam 541 adet konutun hak sahipleri 16 Aralık 2019 – 06 Ocak 2020 tarihleri arasında taşınmazlarını teslim alacaklardır.” ifadelerini kullandı.
Bu kapsamda hak sahiplerinin öncelikle 3065 sayılı KDV kanunu gereğince ödeme yapmaları gerektiğini ifade eden TOKİ Başkanlığı; alıcıların KDV ödemelerini T.C.Ziraat Bankası A.Ş Kocaeli/Gölcük Şubesine yatırmaları gerektiği bildirildi.

KDV ödemelerini yapan vatandaşlar daha sonra kendilerine belirtilen tarihlerde TOKİ’den teslim işlemlerini yapacaklar. Teslim işlemleri için gerekli olan evraklar ise şunlar; Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),  Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin konut alıcısında bulunan nüshası,  Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,  KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu