Gündem

PTT uygun fiyatlı ayçiçek yağı satışına başlıyor

Ekonomide temel konu olan gıda ürünleri ile fahiş zam ve yüksek fiyatlara çözüm sağlaması planlanan yeni bir uygulama hayata geçirilmeye hazırlanıyor.

Çok sayıda temel gıda ürününde yaşanan zamlar vatandaşların büyük tepkisine yol açmış ve bu alanda ilgili bakanlıkların çalışmalar yürütülmesine neden olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere konuya ilişkin sürekli yeni açıklamalar yapılırken son adım ise yeni satış hamlesi oldu.

PTT VE KOOPERATİFLER ÜZERİNDEN GIDA ÜRÜNLERİ SATILACAK

Milliyet’ten Mithat Yurdakul’un haberine göre; PttAVM .com satış alanında indirimli ürünler satılacak. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Tarım Kredi Kooperatiflerinin (TKK) yanı sıra Fiskobirlik ve ÇAYKUR ürünlerinin online satışını yapacak olan kurum, bu kooperatiflerin şubelerinin olmadığı yerlerde satışları internet üzerinden gerçekleştirilecek.

İşte Satışı Yapılacak Ürünler

Haberde yer alan detaylara göre söz konusu platform üzerinde ilk olarak ayçiçek yağı başta olmak üzere, zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal gibi temel gıda ürünleri yer alacak. Bu tür ürünlerde fiyatların aşağı çekilmesi amacıyla kooperatif ürünlerine ağırlık verilecek.

İnternet üzerinden gerçekleştirilecek satışlar kapsamında vatandaşlar alışverişlerini ücretsiz kargo fırsatıyla yapacaklar. Bu gelişmelerin ardından ise bazı kurumların ek çalışmalara başladığıda bildirildi. Öyle ki AOÇ’nin süt ve süt ürünlerini de günlük olarak yurttaşa ulaştırabilmek için bazı bölgelerde soğuk hava depoları kurmayı planladığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu