Değirmendere

Üniversite öğrencileri tarafından değirmendere sahilinde dip temizliği yapıldı

Trakya Üniversitesi Su Altı Topluluğu üyesi dalgıçlar, “Geleceğe el at” sloganı etrafında birleşerek hazırladıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında,

Değirmendere Sahili’nde yapılan dip temizliğinde çeşitli atıklar çıkardı
TrakyaÜniversitesi Su Altı Topluluğu üyesi dalgıçlar, “Geleceğe el at” sloganı etrafında birleşerek hazırladıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Değirmendere Sahili’nde yapılan dip temizliğinde denizden otomobil lastiği de olmak üzere çeşitli cam ve plastik atık çıkardı. TrakyaÜniversitesi Su Altı Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Gülsün Memi, çevre kirliliğinin günümüzde önemli bir sorun haline geldiğini belirterek, “Toprak, hava ve su, dünyamıza hayat veren üç temel unsurdur. Yaptığımız etkinliklerin temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmek” açıklamasında bulundu.

‘DENİZLERİMİZ ÇÖPLÜK DEĞİLDİR’
Sözlerini sürdüren Memi, “Yaşadığımız çevrenin bugün bizim, yarın da gelecek nesillerin yaşam kaynağı olacağını biliyoruz. Gelecek kuşaklara daha iyi bir çevre bırakmak hepimizin görevi olmalı. Bu etkinlik ile yaşadığımız çevrenin geleceğe sağlıklı şartlarda aktarılmasını amaçladık. Denizlerimiz birer çöplük değildir” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu