Değirmendere

Abonelik iptal işlemleri artık E-devlet üzerinden yapılabilecek

Resmi gazetede yayınlanan düzenlemeye göre abonelik fesih işlemleri artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Bir kaç ay önce taslak olarak sunulan ve vatandaşların elektrik, su, doğalgaz ve internet gibi bazı aboneliklerinin iptalini e-Devlet üzerinden yapılmasını sağlayan düzenleme artık neredeyse hazır. Fakat bu sistemin yürürlüğe girmesi için tabi ki bir takım çalışmaların tamamlanması ve en önemlisi firmaların kendilerini bu sisteme hazırlaması gerekiyor.

Herkesin çok iyi bildiği gibi bir abonelik iptali demek, günler hatta haftalar süren sancılı bir süreç demektir. Vatandaşların en rahatsız olduğu konuların başında gelen abonelik iptali için atılan bu adımla birlikte herkes heyecanlandı. Çünkü artık abonelik iptalleri için onlarca fotoğraf istenmeyecek, oradan oraya yönlendirilemeyecek ve en önemlisi de sizden bilgileri FAX çekmeniz istenemeyecek. Tüm bunların hepsini e-Devlet üzerinden kolay bir kaç tıklama ile halledebileceğiz.

Bu kararın alınmasındaki en önemli etkenlerin son yıllarda çok yaygınlaşan mobil operatör ve internet abonelikleri olduğu Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu tarafından belirtildi. Ağaoğlu, sözlerinin arasında kullanıcıların aboneliklerini kapatmak için adeta işkence çektiklerini de geçirdi.

Yeni abonelik iptali düzenlemesine göre iptal talebinin sisteme düştüğü andan itibaren 24 saat içerisinde işleme konulacağı ve 48 saat içerisinde de fesihin gerçekleşeceğini söleyen Ağaoğlu, olası bir iptalden vazgeçme durumunda ise hizmeti veren firmanın kesinlikle kullanıcılardan ekstra ücret alamayacağını da belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu