Kocaeli

Boks heyecanı Gölcük’te yaşanacak

Dünya, Kocaeli Gölcük’teki dövüşe kilitlenecek!

Dünya ve Türkiye, o gün Kocaeli’nin Gölcük ilçesine kilitlenecek… 23 Kasım’da Gölcük’te Muay Thai galası düzenlenecek. Yabancı ve Türk sporcuların dövüşeceği nefes kesen galada, TV 8.5, dört saat boyunca, Türkiye ve 54 yabancı ülkede canlı yayın yapacak

Kocaeli’nin yetiştirdiği önemli spor adamlarından, Dünya Karate Şampiyonu, Karate Milli Takımlar Antrenörü Vedat Akbulut yine nefesleri kesecek bir organizasyonla karşımıza çıkıyor. Gölcük Belediyesi’nin ana sponsorluğunda 23 Kasım’da Gölcük’te gerçekleştirilecek olan Muay Thai galası Acun Medya grubu da destekleyecek. Yabancı ve yerli sporcuların dövüşeceği galada TV 8.5 tarafından, dört saat boyunca, Türkiye ve 54 yabancı ülkede canlı yayınlanacak. 4 gün sonra ise TV 8 tarafından 4 saat banttan gösterilecek. Kentin tanıtıma her anlamda büyük katkı sağlayacağı düşünülen organizasyonu gerçekleştirmekten büyük gurur duyduklarını belirten Vedat Akbulut, bu tip organizasyonların hem kente hem de kentin sporcularına katkısı olacağını söyledi.
GÖLCÜK’TE YAPILACAK
Gölcük’te gerçekleştirilecek olan Muay Thai galasında ana sponsor olan Gölcük Belediyesine teşekkür eden Akbulut, “Yapacağımız organizasyonun ismini Gölcük Belediye Başkanı Sayın Ali Yıldırım Sezer ile birlikte koymak istiyoruz. Bu organizasyon Muay Thai federasyonunun denetiminde olacak. Muay Thai; kick boks benzer bir branş. Muay Thai, eski bildiğimiz tay bokstur. Dövüşürken dirsek de kullanılıyor. O akşam orada dövüşecek sporcuların hepsinin uluslararası dereceleri var. Sporcularımızın bazıları şuan belli. Mesela Serdar Ceylan, Süleyman Meydan, Doğukan Çelik, Uğur Karak ve Muhammet Taylan kardeşlerimiz var. Diğer sporcularımızı da çok yakında belirlemiş oluruz. Zaten 8 Türk sporcu, 8 yabancı sporcu ile karşılaşacak” dedi.
BAŞKAN SEZER’E TEŞEKKÜR
Böyle organizasyonlarda belediyenin desteğinin çok önemli olduğunun altını çizen Akbulut açıklamasına şöyle devam etti: “Ana sponsorumuzun Gölcük Belediyesi olduğunu söylemiştim. Gölcük Belediye Başkanı Sayın Ali Yıldırım Sezer gerçekten çok aktif bir belediye başkanı. Kendi şehrinde birçok organizasyona imza atmaya çalışıyor. Bu kente festivaller yapmak istiyor. Sayın Sezer, bizleri de her zaman destekleyeceğini söyledi.

CANLI YAYINLANACAK
Gölcük Belediye Meclisi Üyeleri İbrahim Çakıroğlu, Savaş Toprak, iş adamı Kürşat Çakıroğlu’nu da burada anmak isterim. Bu arkadaşların da ciddi destek ve emekleri var. 23 Kasım 2019’da bu organizasyonu yapacağız. Gölcük’te yapacağız. Bu organizasyon, 23 Kasım akşamı TV 8,5’da canlı yayınlanacak. Şimdilik bu organizasyonu bir gün olarak düşündük. Boks federasyonu ile de bir görüşmemiz var. Eğer anlaşmamız olursa, bu iş biliyorsunuz sponsora dayalı, eğer bir anlaşma yapabilirsek iki güne de çıkabilir. Şuan net olan bir gün olması. Kesin olan şimdilik bu.
ACUN MEDYA DESTEĞİ
Dediğim gibi 23 Kasım akşamı bu Muay Thai karşılaşması, TV 8,5’da 4 saat boyunca canlı yayınlanacak. Birkaç gün sonra da TV 8’da tamamının banttan yayını olacak. Yani bu organizasyonu Acun Medya da destekliyor. Ulusal kanalların bu organizasyonu yayınlaması Kocaeli için, sporumuz için kıymetli.” Kocaeli’de 3 yıl önce bu organizasyonun aynısını Kikc Boks Federasyonu olarak yaptıklarının altını çizen Akbulut, “Bu organizasyonda survivor yarışmasının şampiyonu Avatar Atakan dediğimiz Atakan Aslan dövüştü. Sanatçı olarak Murat Dalkılıç’ı getirdik kentimize. O gün Kocaeli’nin nüfusu oldukça artı. O zaman da bu organizasyonu 24 ülke izledi. 23 Kasım’da yapacağımız Muay Thai karşılaşmasında, Türk sporcular yabancı sporcularla dövüşecek. Şu an dövüşecek 4 sporcu belli. Menajer arkadaşlarla hazırlıklarımız devam ediyor. O gece yaklaşık 8 maç olacak. Yani 16 sporcu dövüşecek. Ben; Muay Thai Federasyonu’nun yetkili organizatörü olarak biz o akşam federasyondan izin alıyoruz, ücretini yatırıyoruz, profesyonel hakemleri onlar gönderiyor. Valilik iznini de onlar alıyor” diye konuştu.

KOCAELİ’Yİ TANITACAK
Akbulut açıklamasını şöyle sürdürdü: ‘’Bu organizasyon öncesi yurt dışından sporcular geliyor. Yaklaşık bir hafta önce geliyorlar. Burada bir sponsor otelimiz olacak. Haliyle hepsi eşiyle, çocuğuyla, hocasıyla, menajeriyle gelecek. Ve burada tabii ki bir pazar oluşturacak. Bu arada bizim maçımızın olduğu gece, bu organizasyonu canlı yayınlayacak televizyon reytinglerde en üste oturacaktır. Eski organizasyonumuzda bunu gördük. Haliyle tüm Türkiye, Kocaeli’yi 4 saat boyunca canlı izleyecek. 4 gün sonra yine 4 saat banttan izleyecek. Şurasını mutlaka söylemem lazım, TV 8,5 bizim ülkemizin dışında 54 ülkede izlenen bir kanal. Herkes Kocaeli’yi görecek, bizim kentimizi canlı izlemiş olacak. Bu arada TV 8,5 bir hafta önceden gelip, Kocaeli’nin tarihi, turistik mekanları çekiyor, kentin özelliklerini anlatıyor ve bu organizasyonu duyuruyor. Kentimizi tanıyor. Bu arada maçtan birkaç gün önce tüm sporcular gelecek, sponsor olan firmanın önünde sözleşme yapacaklar. Tartıya çıkacaklar, bizim restleşme dediğimiz o olayı gerçekleştirecek. Bu bir tür şov gibi olacak. Onu da 1 gün önce TV 8,5 yayınlayacak. Kocaeli’de işte yer yerinden oynayacak, Türkiye bu programa kilitlenecek gibi…
İLGİ SEVİNDİRİCİ
Yapacağımız organizasyona şimdiden ilginin olması sevindirici. Sponsor sayımızın çok artacağını düşünüyorum. Bu tip organizasyonların ilimizdeki tüm spor salonlarına da faydası olacağını düşünüyorum. Bu arada şunu da söyleyeyim, sponsorluk yasasında şöyle bir şey var; verilen desteğin tamamı sonuç olarak vergiden düşülüyor. Sponsorlarımızın kayıpları olmuyor, o gece de çok güzel reklamları oluyor. Sponsorlarımızın sporcuya destek olmasını istiyoruz.
BİZİM İŞİMİZ BU
Bizim işimiz hem sporcu yetiştirmek hem de böylesine organizasyonları yapmak. Bu süreci başarıyla tamamlayacağımızı düşünüyorum. Bu başarı sonrası bu tip organizasyonların sayısını hem Kocaeli’de hem de Türkiye’nin birçok ilinde artırmak istiyoruz. İnanın birçok belediyemiz de bu tip organizasyonlara sıcak bakıyor. Federasyon Başkanımız Hasan Yıldız da çok destekliyor bizi.”
İKİ ALTERNATİF VAR
Organizasyonun yeri konusunda da bilgi veren Vedat Akbulut, “Bu organizasyonun Gölcük’te olacağı kesin ama mekanı tam olarak belirlemedik. Mekan konusunda iki alternatifimiz var. Bir 17 Ağustos Spor Salonu var, bir de kongre merkezi var. Bir fizibilite yapacağız. Ona göre Belediye ile birlikte bu konuya karar vereceğiz. Şunu da söyleyeyim, biletli bir organizasyon değil, halka açık bir organizasyon olacak. Bütün dünya ve Türkiye o gece bu organizasyona kilitlenecek. Bu iş kentimize değer katacak. Bu anlamda biz de iş dünyasının konuya sıcak bakmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
30 YILDIR SPOR YAPIYORUM
Kendisi hakkında da kısa bir bilgi veren Vedat Akbulut, “Ben spora, ilkokula başlamadan önce kung fuya başladım. Yaklaşık 30 yıldan fazladır spor yapıyorum. 6 branşta resmi antrenörüm. Karate dünya şampiyonuyum. Karate Milli Takımlar antrenörüyüm. Efsane Spor Kulübü Başkanıyım. Avrupa ve Avrasya şampiyonu sporcularım var. Hala antrenörlük yapıyorum. Evliyim, 3 çocuğum var. Efsane Spor Kulübü’nde kendi sporcularımızı yetiştirmeye devam ediyoruz. Bu yapacağımız organizasyonda da kendi sporcularımız olacak, Kocaelili sporcular çoğunlukta olacak” dedi.
SÜRPRİZ SANATÇILAR OLABİLİR
Akbulut son olarak şunları söyledi: ‘’Bizim bir profesyonel ekibimiz var, bir de organizasyon firmamız var. O gün herkesin bir görevi var. Çok iş var ve o gece herkesin bir işi olacak. Kentin tüm protokolünü davet edeceğiz. Son olarak şunu bir daha söylemek isterim; başkanımız Ali Yıldırım Sezer, meclis üyelerimiz İbrahim Çakıroğlu, Savaş Toprak ve iş adamı Kürşat Çakıroğlu’na tekrar teşekkür ederim. Ayrıca bu son cümlem olsun, o gece Türkiye’nin çok yakından tanıdığı bazı sanatçılar da sürpriz olabilir. Bu konuya da ciddiyetle çalışıyoruz. Netleşir netleşmez de bunu da duyuracağız.”

Yenikent Kick Boks Spor Kulübü Antrenörü Serdar Ceylan da bu organizasyonda yerini alacak.


Geçtiğimiz günlerde Çorlu’da rakibini nakavt ettikten sonra Kocaelispor atkısı takan, 19 yaşındaki Kocaelili sporcu olan Süleyman Meydan da bu karşılaşmada dövüşecekler arasında.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu