Değirmendere

Candostları derneği değirmendere’de sokak hayvanlarını besledi

Kocaeli Can Dostları Derneği’nin organizasyonu ile sokak hayvanları beslendi.


Değirmendere’de yapılan etkinliğe Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve dernek üyeleri katıldı. Pandemi dönemi boyunca sokak hayvanlarını besleyen derneğin gerçekleştirdiği etkinlikte kuşlar, kedi ve köpekler beslendi. Başkanı Ali Yıldırım Sezer sokak hayvanlarının yaşam hakları barınma ve beslenme hakları için belediye olarak tüm çalışmaları titizlikle yürüttüklerini belirterek,

“Belediye olarak üç farklı bölgede besleme istasyonu oluşturduk. Ve önümüzdeki süreçte kuracağımız rehabilitasyon merkeziyle birlikte hayvanlarımızın sağlık sorunlarında hassasiyetle gidereceğiz. Ayrıca gönüllülerimizin gayretleri ile Gölcük’te sokak hayvanlarını sorun olmaktan çıkartıp sevgi kentine dönüştürmek için her zaman bizde kendileriyle birlikte olacağız ve desteğimiz kendilerine tamdır.” dedi.

Kocaeli Can Dostları Derneği Başkanı Sibel Erdem ise, “Gölcük’ü ve Değirmendere’yi hayvan severliği konusunda örnek bir hale getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu