Değirmendere

Değirmendere Aquapark yapımı tamamlandı

Değirmendere-Halıdere arası sahil alanında yaptığı çift kaydıraklı aquapark tamamlandı.


Değirmendere-Halıdere arasında çalışmalar tamamlandı. Proje kapsamında çift kaydıraklı aquapark da inşa edildi.

YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLLARI

Değirmendere-Halıdere arası sahil projesi 37 bin m² alana sahip. Projenin 19 bin m²’lik kısmı vatandaşların rahat vakit geçirebilmesi için yeşil alan olarak ayrıldı. Bin 350 metre sahil uzunluğuna sahip projede vatandaşlar için yürüyüş ve bisiklet yolları inşa edildi.

Proje içerisinde yer alan aquaparkta çalışmalar tamamlandı. Proje içerisinde 2 adet spiral kaydıraklı aquapark ve düşme havuzu, sprey action su oyun parkı bulunuyor. Ayrıca aquapark alanında hizmet verecek 185 m2 alana sahip idari bina, lavabo ve soyunma odalarının bulunduğu yapı yer alıyor.

Alan içerisinde 1 adet çocuk oyun grubu, 1 adet fitness alanı, restorasyonu yapılan futbol sahası, futbol sahası idari binası ve kent donatımları vatandaşlar tarafından kullanılıyor.

Proje içerisinde ayrıca 45 araç kapasiteli açık otopark, 384 m² kapalı alana sahip restoran binası, 1 adet mescit binasında çalışmalar sürüyor. 384 m2 kapalı alana sahip olan restoran binası tamamlanma aşamasında. Mescit binası ve basketbol sahası vatandaşların kullanıma hazır hale getirildi. 20 bin m2 alanda elektrik ve sulama tesisatı çalışmaları %90 oranında tamamlandı. Bitkisel peyzaj çalışmaları devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu