Değirmendere

Değirmenderede sigara denetimi yapıldı.

4207 satılı Tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi ve kontrolü hakkında kanun kapsamında, Değirmendere’de dumansız hava sahası denetimlerinin güçlendirilmesi amacıyla, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük İlçe Sağlık Müdürü Dr. M. Sabri Medişoğlu, Gölcük Belediyesi Zabıta ekipleri ve görevli sağlık ekipleri ile Değirmendere’de cafe ve çay bahçelerine sigara denetimi gerçekleştirdi.

Kapalı Alanlarda Tütün ürünlerinin kullanımına yönelik uygulamalar, tütün ürünü kullanılmadığı, halde tütün dumanına maruz kalanları korumayı amaçlamıştır. Bireylerin tütün dumanına pasif maruziyetini önlemenin yanı sıra kullanıcıların da bırakmaya teşvik edilmesi amacıyla 7/24 esasına göre denetimler yapılmaktadır.

İŞLETMELERİ UYARDI
Denetime çıkan Kaymakam Karabulut  “Bu gün sigara kullanımıyla ilgili toplu yaşanan yerlerde, işletmelerde, kafelerde ve resteurantlarda sigara kullanımı ile ilgili bir mevzuatımız var. Bu mevzuat çerçevesinde sigara ilçilmes uygun olmayan yerler var. Bu konuyla ilgili ilçe sağlık ekiplerimiz, zaman zaman emniyet, jandarma, kolluk güçlerimiz işletmelerde denetim yapıyor. Bu günde denetim konusunda yer alan arkadaşlarla beraber biz işletmelerimizi ziyaret etmek suretiyle bir farkındalık yaratma çalışması içine girdik. Bu kapsamda tespit ettiklerimiz işletmeleri ziyaret ederek hem işletme sahipleriyle, işletmede çalışan görevli arkadaşlarımızla ve orada bulunan vatandaşlarımızla sohbet ediyoruz onlara mevzuatla ilgili tekrar hatırlatmalarda bulunuyoruz. Amacımız kamuoyunda bir farkındalık yaratarak bu mevzuatın etkin  bir şekilde ilçemizde uygulanmasını sağlamaktır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu