Değirmendere

Müjde! Değirmendere devlet hastanesi açılıyor

Değirmendere’de 2016 yılında ihalesi yapılan ve aynı yıl temeli atılan yeni Değirmendere Devlet Hastanesinin kaba inşaatı 2018 yılında başlamıştı. Değirmendere Yüzbaşılar mevkiinde eski Migros AVM’nin yıkılmasının ardından başlayan inşaat süreci 2020 kasım ayı itibarı ile hastane inşaatı durması ile tamamlanamamıştı.

17 Ocak 2023’te düzenlenen ikmal ihalesini İstanbullu firma Atr Yapı Proje Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi 328 milyon liralık teklifle kazanmış, 22 Şubat’ta ise sözleşme imzalanmıştı. Bitimi dört gözle beklenen hastane için müjdeli haber Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan’dan geldi.

Değirmendere Yeni Devlet Hastanesi tamamlanıyor ve hizmet vermek için artık gün sayıyor.

45.000 m2 kapalı alana inşa edilen, 28’i erişkin, 7’si yeni doğan olmak üzere; toplam 32 yoğun bakım yatağı, 26 yataklı diyaliz ünitesi, 7 genel, 1 lokal ve 1 sezaryen olmak üzere; toplam 9 ameliyathane, 71 poliklinik odası, 4 adet tek kişilik (SDL) konforlu doğum odası ve hiperbarik ünitesi gibi özellikli alanlar ile; 225’i kapalı 275’i açık olmak üzere toplam 500 araçlık otopark bulunan, Değirmendere Yeni Devlet Hastanesi Ocak ayında açılacak.

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Değirmendere’lilere çok güzel bir haber verdi.Devlet hastanesinin yapımında sona yaklaşıldığını ve açılışının 2024 yılının Ocak ayı içerisinde gerçekleştireceklerinin müjdesini duyurdu.

Kaynak : Golcukvizyon.com.tr

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu